Wsparcie Ukrainy

O projekcie

Celem misji jest wsparcie humanitarne Dzieci Ukrainy.

Sytuacja wymaga działań na wielu płaszczyznach: od pomocy po stronie ukraińskiej, przez wsparcie w pasie granicznym, po opiekę nad tymi, którzy dotarli już do Polski. Za swoje główne cele obraliśmy pomoc medyczną i żywieniową. W perspektywie krótkofalowej odpowiadamy na bieżące zapotrzebowanie władz samorządowych po obu stronach granicy, zapewniając zarówno dostawę leków, ale także pomagając budować i wyposażać miejsca, do których napływają matki z dziećmi: pozyskujemy namioty, nagrzewnice, pościele, posiłki. Jesteśmy też zaangażowani w organizację pomocy psychologicznej.

PMC wspiera czynnie opiekę medyczną i żywieniową dzieci, pochodzących z ukraińskich domów dziecka (również dzieci niepełnosprawnych), które obecnie przebywają w ośrodkach po stronie polskiej.

W międzyczasie wciąż pracujemy nad rozwiązaniami na dłużej, by właśnie w perspektywie długofalowej zapewnić stały dostęp do posiłków wysokokalorycznych. Analizowaliśmy długo, w jaki sposób można to zorganizować, ale z pomocą przyszło doświadczenie z misji w odległych zakamarkach świata. Po kalkulacji finansowej, ale również sprawdzeniu zapotrzebowania i możliwości logistycznych postanowiliśmy transportować specjalistyczne pasty wysokokaloryczne Plumpy’Nut firmy Nutriset. Cena za sztukę to około 1,20 gr a zapewniają ponad 500kcal, produkty są smaczne, co w przypadku dzieciaków jest niesamowicie ważne.

Nutriset oferuje dodatkowo podwojenie ilości naszego zamówienia w formie wsparcia misji.

Wspólnie możemy wysłać kontener zawierający nawet 200 000 racji żywieniowych. Po stronie Ukraińskiej współpracujemy z firmami transportowymi odpowiedzialnymi za dowóz zakupionej żywności i leków do miejsc najbardziej potrzebujących.

 

Lokalizacje działań PMC :  Polsko-Ukraińska granica w Krościenko oraz transport w głąb Ukrainy.

Potrzebny budżet na realizacje projektu : 195 000 PLN

 

 

 

______________________________________________________________________________________________________

Plumpy'Nut to gotowa do spożycia pasta terapeutyczna z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i składników mineralnych. Jest dystrybuowana w jednorazowych zamkniętych małych saszetkach. Jedno opakowanie dostarcza, aż 500 kcal! Pasta stosowana jest chociażby przez UNICEF na całym świecie, szczególnie w rejonach klęsk humanitarnych i wszędzie tam, gdzie głód zagraża życiu ludzi. Jest bardzo prosta w użyciu – wystarczy odciąć róg saszetki i zjeść jej zawartość.

 

 

Za 12 zł możesz wesprzeć ofiary wojny posiłkami o wartość 5 000 kcal

 

 

______________________________________________________________________________________________________

 

 

                                                                                           

 

 

 

Wpłać online:Mapa

Ukraina

Dane

46

UDZIELONA POMOC

Podczas realizacji projektu nadrzędnym celem PMC jest udzielanie pomocy medycznej oraz humanitarnej potrzebującym głównie dzieciom i matką.

250 000

SPECJALISTYCZNYCH PORCJI ŻYWIENIOWYCH

Nutriset to producent wysokokalorycznej specjalistycznej żywności dla niedożywionych dzieci i kobiet w ciąży, u którego zakupiliśmy 250 000 porcji żywieniowych. Całe zamówienie ważyło 12 ton i zostało dostarczone do czterech różnych destynacji na Ukrainie. Pracujemy nad kolejną dostawą humanitarnej żywności.

20 000

KG ŻYWNOŚCI I LEKÓW

Nasz dział logistyki za cel obrał sobie dostawę specjalistycznej żywności, leków oraz asortymentu medycznego w obszary działań wojennych. Na Ukrainie w gotowości czekają już zaprzyjaźnione z nami firmy transportowe oraz wolontariusze, którzy dowiozą zakupioną żywność dokładnie tam gdzie będą aktualnie najbardziej potrzebne.

Projekt wsparli